Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

MPŚ w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach otrzymało nominację w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego na Najlepszą Przestrzeń Publiczną na Śląsku w 2014. Głosować można do końca sierpnia.

Każdego roku w konkursie nagradzane są najlepsze projekty zrealizowane w naszym regionie w minionym roku kalendarzowym. Do tegorocznej edycji zgłoszono 31 realizacji z 22 gmin.    

Warto przypomnieć, że Muzeum Powstań Śląskich przy ul. Polaka 1 w Świętochłowicach zostało otwarte w październiku ubiegłego roku. Na zwiedzających czekają oryginały i repliki broni, dokumentów, materiałów propagandowych i inne bezcenne eksponaty, które w połączeniu z multimediami pozwalają w ciekawy sposób poznawać losy powstańców. W rzeczywistość tamtych lat wprowadza fabularyzowany film z udziałem m.in. Franciszka Pieczki, Mariana Dziędziela i Krzysztofa Respondka. 

Aby oddać swój głos, należy na stronie internetowej konkursu - www.slaskie.pl/npp wybrać trzy najlepsze propozycje i przyznać im odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt, a następnie potwierdzić swój głos przez e-mail.