Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Mniej przestępstw

Liczba przestępstw w Świętochłowicach systematycznie spada. Także tych z listy najbardziej dokuczliwych: udział w bójce lub pobiciu, uszkodzenie ciała, przestępstwa rozbójnicze, kradzieże cudzej rzeczy, kradzieże z włamaniem, kradzieże samochodów oraz uszkodzenie mienia.

 Podinsp. Janusz Borkowski, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej przedstawił informację o stanie bezpieczeństwa w mieście.

– Dynamika przestępczości w mieście w 2014 roku w porównaniu do roku wcześniejszego to 92 proc.  Wykrywani są sprawcy 57 proc. najbardziej dokuczliwych przestępstw. Największy problem mamy z kradzieżami i kradzieżami z włamaniem – wyliczał podinsp. Borkowski.

Przypomniał, że w 2013 i 2014 roku w Centrum miasta - skąd pochodzi najwięcej zgłoszeń -  prowadzono program „Trójka”:  – Pomagali nam funkcjonariusze katowickich oddziałów prewencji. Przestępczość w tym rejonie spadła o 2 proc.

Zastępca komendanta podkreślił, że w świętochłowickiej komendzie obecnie jest pięć wakatów. Część młodej kadry uczestniczy w szkoleniach.