Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Mistrzostwa Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego

W środę w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach odbył się finał III Wojewódzkich Mistrzostw Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego. W ostatnim etapie o zwycięstwo walczyło osiem reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Uczniowie II LO z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Świętochłowicach zajęli czwarte miejsce.

Mistrzostwa sprawdzały wiele umiejętności: wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, praktyczne umiejętności w kierowaniu ruchem drogowym, jazdę sprawnościową samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”, wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawność fizyczną, jazda samochodem na trolejach, czas reakcji oraz jazdę gokartem.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jaworznie, druga lokata należała do drużyny z Niepublicznego Liceum Policyjnego "AS" w Sosnowcu, a na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci II Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie.  

Uczniowie klasy mundurowej ZSO nr 2 ze Świętochłowic okazali się najlepsi w testach wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czasu reakcji oraz sprawności fizycznej.