Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Młodzi o sprawach miasta

Świętochłowicka Rada Młodzieżowa, złożona z przedstawicieli szkolnych samorządów, spotkała się z prezydentem miasta Dawidem Kostempskim i naczelnikami dwóch wydziałów. Młodzież zapoznała się ze Strategią Rozwoju Miasta do 2030 roku  i wydarzeniami kulturalnymi zaplanowanymi na najbliższe miesiące.


Szczegóły Strategii Rozwoju Miasta do 2030 roku młodym świętochłowiczanom przedstawił prezydent Dawid Kostempski. - Ten ważny dokument wytycza kierunki rozwoju Świętochłowic na najbliższe 15 lat. Stanie się też podstawą do aplikowania po kolejne środki unijne – mówił prezydent. Podkreślił, że główny kierunek przyjęty w strategii zmierza do umocnienia pozycji Świętochłowic w regionie.


Z wydarzeniami kulturalnymi, które zaplanowano na 2014 rok, zapoznali uczniów naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Joanna Peretiatkowicz oraz naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Promocji Miasta Stanisław Korman. Młodzi ludzie zostali zaproszeni nie tylko do udziału w nich, ale też do współpracy przy organizacji. Rafał Łataś, opiekun Rady Młodzieżowej przedstawił natomiast projekt Świętochłowickiej Karty Praw i Obowiązków Ucznia. Zadaniem członków Rady będzie przeprowadzenie w jej sprawie konsultacji w szkołach i przedstawienie wniosków na następnym spotkaniu.