Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Książka zawsze pod ręką

Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Ligonia w Świętochłowicach zapewnia czytelnikom dostęp do pierwszego polskiego serwisu książek elektronicznych dla bibliotek IBUK Libra. To zbiór ponad 2 tys. e-booków na komputer i urządzenia mobilne – za darmo i dla każdego!

Baza IBUK Libra zawiera elektroniczne wersje publikacji beletrystycznych, ale także książek specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, publikowanych przez najważniejsze polskie wydawnictwa naukowe, m.in. PWN, Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, Wolters Kluwer Polska czy Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne. Wszystkie można czytać na ekranach komputerów, tabletów i smarfonów.

Każdy czytelnik MBP w Świętochłowicach może stać się użytkownikiem serwisu IBUK Libra. Wystarczy przyjść do jednej z sześciu filii, aby uzyskać kod dostępu.

- Użytkownik IBUK Libry może stworzyć własną wirtualną bibliotekę złożoną z interesujących go publikacji (my Ibuk) – mówi Luiza Przełożny, z MBP Świętochłowice. – Przeglądając książki może również zaznaczać interesujące go fragmenty, wprowadzać własne notatki czy zakładki. Podczas lektury istnieje też możliwość korzystania z Encyklopedii i Słownika PWN ( Baza Wiedzy) – dodaje.

Dostęp do zasobów IBUK Libry to tylko jedno z kilku elektronicznych udogodnień w ofercie świętochłowickiej książnicy. Od blisko roku świętochłowiczanie bezpłatnie korzystają już z serwisu „Wolne Lektury” z kilku tysięczną bazą utworów. W trzech największych placówkach – Bibliotece Centralnej, Filii nr 1 oraz Filii nr 2 działają wypożyczalnie elektroniczne, dzięki którym można na bieżąco kontrolować stan swojego konta oraz dostępność i terminy zwrotu książek. W przyszłym miesiącu uruchomiony zostanie serwis umożliwiający zamawianie ich przez Internet.

- Musimy pamiętać, że współczesna biblioteka to nie tylko wypożyczalnia książek, ale przede wszystkim centrum informacji, instytucja która wspiera edukację, zapewnia szeroki dostęp do wiedzy – mówi Joachim Krzyk, dyrektor MBP w Świętochłowicach.  

Od czego zacząć? Zobacz filmy instruktarzowe:

1. Rejestracja, logowanie, odzyskiwanie gasła, podanie kodu PIN.
2. Funkcje platformy IBUK Libra.
3. Osobista półka myIBUK.