Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Komenda Miejska z nowym stanowiskiem monitoringu

W Komendzie Miejskiej Policji uruchomione zostało stałe stanowisko dostępu do monitoringu miejskiego. Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski przekazał także Komendantowi Miejskiemu Policji tablet, który w dowolnym miejscu i czasie pozwala na podgląd obrazu z kamer monitoringu.

Policjanci będą mogli szybciej podejmować interwencje na terenie miasta, bez otrzymywania informacji o zdarzeniu z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Decyzje będzie można podjąć nawet poza budynkiem komendy miejskiej. Będzie to możliwe dzięki tabletowi, na którym wyświetlany jest obraz z kamer.

- Bezpieczeństwo w mieście to priorytet, konieczna jest zatem rozbudowa monitoringu miejskiego. W celu poprawy bezpieczeństwa na ulicach Świętochłowic planujemy też m.in. wymianę oświetlenia na nowoczesne ledowe w ramach projektu "Jasno, Oszczędnie, Bezpiecznie" - mówi Dawid Kostempski, prezydent miasta.

O bezpieczeństwo mieszkańców Świętochłowic dbają nie tylko strażnicy miejscy i policjanci, ale też właśnie wspomniane kamery miejskiego monitoringu. W ciągu ostatnich 10 lat w mieście pojawiło się  ich 16. W ostatnim czasie zakupiono dodatkowych siedem. Wszystkie 23 kamery są cyfrowe, w tym, cztery stacjonarne (na skrzyżowaniach) i dziewiętnaście obrotowych. Zakupiono je z osprzętem oraz rejestratorem umożliwiającym podpięcie większej ich liczby.

Nowe kamery cyfrowe są gwarancją nagrań o wyższej rozdzielczości. Obraz jest dokładniejszy i wyraźniejszy, zdecydowanie lepsza jest też jakość nagrań nocnych. Zmienił się rejestrator obrazu, sposób przekazywania obrazu, pojawił się nowy monitor i oprogramowanie.