Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Rusza Uniwersytet Dziecięcy

Na przełomie września i października po raz drugi działalność rozpocznie Uniwersytet Dziecięcy w Świętochłowicach. Zapisy na nowy rok akademicki już ruszyły.

Dla dotychczasowych i nowych małych studentów organizatorzy przygotowali kolejne, niesamowite spotkania ze światem nauki. Podczas tegorocznej edycji dowiedzą się oni m.in. czy  Calineczka może być silniejsza od Pudziana, w jaki sposób powstają książkowe bestsellery, co sprawia, że człowiek się rusza, jak być dobrym organizatorem, skąd wieje wiatr oraz co fizyk z wody zrobić potrafi.

Inicjatywa Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, wspierana przez Urząd Miejski w Świętochłowicach, w ubiegłym roku przyciągnęła 150 młodych miłośników wiedzy. Uczestniczyli oni w 10 interaktywnych wykładach, z różnych dziedzin nauki. Honorowym patronatem przedsięwzięcie objął prezydent Świętochłowic.

W tym roku akademickim oferta zajęć poszerzona zostanie  o warsztaty fakultatywne, w trakcie których dzieci w mniejszych grupach będą miały szansę pogłębić wiedzę i umiejętności z poszczególnych dziedzin.  Tak jak dotychczas, zajęcia będą bardzo interaktywne, prowadzone w sposób atrakcyjny i przystępny dla dzieci. Dlatego też nie zabraknie eksperymentów, doświadczeń i ciekawych pomocy dydaktycznych.

W zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego w Świętochłowicach mogą uczestniczyć dzieci w wieku 6-12 lat. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. Umiejętność pisania i czytania nie jest wymagana.

Więcej informacji o Uniwersytecie można znaleźć na stronie www.wsb.edu.pl/uds lub uzyskać u organizatorów (tel, 32 295 93 15, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej).

 

Tak wyglądały zajęcia w zeszłym roku