Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

III koncert charytatywny

III Koncert Charytatywny na rzecz dzieci z potrzebujących rodzin z dzielnic Lipiny i Piaśniki odbył się wczoraj w Centrum Kultury Śląskiej Grota. 
 
 
- Pieniądze zebrane ze sprzedaży  cegiełek przekażemy na dofinansowanie podręczników w przedszkolach  i zakup ćwiczeń dla szkół w tych dzielnicach – wyjaśnia Dorota Wichura, organizatorka koncertu. 
 
Osoby, które zaangażowały się w akcję uhonorowane zostały wykonanymi przez dzieci „Serduszkami dobra”. Otrzymali je m.in. prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski i wiceprezydent Bartosz Karcz. 
 
W pomoc rówieśnikom zaangażowały się dzieci i młodzież z Lipin, Chropaczowa oraz Piaśnik, które w występach solowych i zespołowych zaprezentowały się przed liczącą ponad 300 osób widownią. W przedsięwzięciu wzięły udział trzy przedszkola, dwie szkoły podstawowe i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2. 
 
Partnerami tego wydarzenia byli: Centrum Kultury Śląskiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 i Przedszkole Miejskie nr 7, a także Stowarzyszenie Razem dla Świętochłowic i tutejsze firmy.