Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

II Lipiński Dzień Sąsiada

Program Aktywności Lokalnej jednoczy i aktywizuje mieszkańców Lipin. W sobotę na boisku „Stare Orły” odbył się II Lipiński Dzień Sąsiada.

- Program Aktywności Lokalnej jest adresowany do każdego mieszkańca Lipin. Dzień Sąsiada jest tylko jednym z wielu ciekawych wydarzeń. Przez cały rok organizujemy zajęcia dla dzieci, młodzieży ich rodziców i seniorów. Zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Barlickiego 5 – mówi Monika Szpoczek – koordynator PAL.  

W pikniku zorganizowanym na łące za przedszkolem nr 7 uczestniczyło wielu mieszkańców. Wspólnymi siłami zorganizowali II Lipiński Dzień Sąsiada. Były występy młodych artystów, zawody sportowe i pokazy gimnastyczne.  Dużym powodzeniem cieszył się dmuchany zamek, a także możliwość pomalowania twarzy. Nie zabrakło też domowych wypieków i potraw z grilla.  

W czasie wakacji dzieci mogą wziąć udział w zajęciach Programu Aktywności Lokalnej:  w środy i piątki w godz. od 14.00 do 18.00. Natomiast we wtorki od godz. 16.00 rozpoczynają się spotkania Klubu Młodzieżowego „OKejka”.