Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Goście z Ukrainy

Do Świętochłowic przyjechali przedstawiciele samorządów lokalnych, administracji rządowej, naukowcy z obwodów zaporoskiego i donieckiego na Ukrainie. Spotkali się z prezydentem Dawidem Kostempskim.
 
- To była inspirująca wizyta. Cieszę się, że mogłem Państwa gościć. Chętnie podzielę się naszymi doświadczeniami np. we współpracy z biznesem, wykorzystywaniu środków unijnych – podkreślał prezydent.
 
Goście z Ukrainy, z terenów objętych konfliktem zbrojnym lub bezpośrednio z nimi sąsiadujących byli ciekawi naszych doświadczeń m.in. w tworzeniu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Vyacheslav Koval, prezes Zarządu Agencji Rozwoju Regionalnego „Donbas” pytał, czy można na Śląsku otworzyć przedstawicielstwo Donbasu. 
 
W Świętochłowicach goście zwiedzili Muzeum Powstań Śląskich i Wieże KWK Polska. 
 
Organizatorem wizyty jest Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w ramach Programu Study Tours to Poland - Profesjonaliści współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Oprócz Świętochłowic goście odwiedzili Gliwice, Rudę Śląską, Jaworzynkę, Zabrze i Katowice.