Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Drużyna Recyklatora 2016

Podsumowano kolejną edycję akcji „Drużyna Recyklatora”. Uczniowie świętochłowickich szkół i przedszkoli, które uzbierały największą ilość plastikowych opakowań po serkach, kefirach i jogurtach zostali nagrodzeni przez prezydenta Dawida Kostempskiego.   

Tegoroczną edycję wygrała SP nr 8 zbierając 499 kg, co daje 0,99 kg na jednego ucznia oraz PM 1. Ich wynik to 98,7 kg zebranych odpadów, co daje 1,98 kg na jednego przedszkolaka. Na kolejnych miejscach w kategorii szkół uplasowały się SP nr 4 oraz SP nr 1. W kategorii przedszkoli drugie i trzecie miejaca zdobyły PM nr 12 i 8. 

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach otrzymali bony na zakup materiałów edukacyjnych. Wszystkie placówki nagrodzono także upominkami: grami, piłkami itp. O wyniku decydowała ilość zebranych odpadów przypadająca na jednego ucznia. Konkurs jest organizowany cyklicznie. Kolejna edycja już po wakacjach.

Wygrała SP nr 8 zbierając 499 kg, co daje 0,99 kg na jednego ucznia oraz PM 1. Ich wynik to 98,7 kg zebranych odpadów, co daje 1,98 KG na jednego przedszkolaka.