Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Ponad 5 mln zł na inwestycje drogowe

Świętochłowice otrzymają 5,2 mln zł w ramach Funduszu Solidarności GZM. Pieniądze zostaną wykorzystane na przebudowę ul. Harcerskiej i Szpitalnej oraz wymianę oświetlenia na ledowe  w ramach programu „Jasno, oszczędnie, bezpiecznie”.

- Jestem zadowolony z wynegocjowanej przez nas kwoty, która pozwoli zrealizować dwie bardzo ważne drogowe inwestycje – podkreśla prezydent Dawid Kostempski.

Świętochłowice są jednym z największych beneficjentów Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Nasze miasto otrzyma 5,2 mln zł, które zostaną przeznaczone na remonty dróg. Dzięki temu fundusze, które były zarezerwowane na ten cel w budżecie miasta trafią do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Lokalowej, które przeznaczy je na wykonanie niezbędnych remontów w budynkach. Spółka w budżecie miasta ma zarezerwowane łącznie 2,5 mln zł.

Kwota, którą miasto otrzyma z Funduszu Solidarności może zostać wykorzystana na zadania, których celem jest m.in. komunikacyjny rozwój Metropolii. W Świętochłowicach gruntownie wyremontowane zostaną dwie ulice: Harcerska i Szpitalna. Pierwsza łączy centrum miasta z Drogą Wojewódzką 902 (DTŚ), a druga z Chorzowem.