Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W Świętochłowicach już po raz drugi będzie można skorzystać z atrakcji zorganizowanych w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W sobotę 9 maja w godz. od 10.00 do 15.00 miasto pochwali się inwestycjami zrealizowanymi dzięki wsparciu Brukseli. Zaprosi także na teren budowy wież KWK Polska. W ostatnich czterech latach Świętochłowice pozyskały z Unii Europejskiej ponad 100 mln zł.

Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich udział we wszystkich proponowanych wydarzeniach jest bezpłatny. Miasto zaprasza do zwiedzenia multimedialnej ekspozycji Muzeum Powstań Śląskich w towarzystwie Franka. Dodatkowymi atrakcjami przy ul. Polaka 1 będą wystawa „Śląskie projekty unijne w obiektywie” oraz konkurs fotograficzny.

Wiele oferuje także kąpielisko „Skałka”. Każdy powinien spróbować swoich sił pokonując kolejne przeszkody parku linowego. Coraz modniejsza staje się gra w squash’a. Najwyższy czas ubrać sportowe buty i chwycić za rakietę. Jeżeli wolisz inną formę ruchu, o kondycję możesz zadbać w dobrze wyposażonej siłowni. Oprowadzanie po terenie basenu zaplanowano na godz.: 10.00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14.00. 

Formuła ubiegłorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Świętochłowicach została doceniona przez ich uczestników. Wówczas wspólnie odwiedziliśmy tereny trzech budów w tym m.in. powstającego Muzeum Powstań Śląskich oraz ekologicznego basenu na „Skałce”.  Tym razem przyjrzymy się z bliska postępom prac związanych z modernizacją dwóch zabytkowych wież wyciągowych KWK Polska. Obecni na miejscu eksperci chętnie odpowiedzą na zadawane im pytania.

Pomiędzy inwestycjami będzie kursować bezpłatny autobus. Rozkład jazdy znajduje się na plakacie. Przystanki zostaną rozstawione w następujących lokalizacjach: OSiR „Skałka” - al. Parkowa 9 przy „Orliku”, Muzeum Powstań Śląskich – ul. Polaka 1 przed wejściem do muzeum, wieże KWK Polska – ul. Wojska Polskiego 16d za Komendą Miejską Policji w Świętochłowicach.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Świętochłowicach, na „Skałce” odbędą się liczne atrakcje. Warto wymienić: przejażdżki motorówką, zawody BMX, pokazy wakeboardingu, zawody petanque, turnieje - piłki nożnej i klubów kibica „ Rodzice dzieciom, dzieci rodzicom”, siatkówki plażowej, szachowy i scrabble, a także występy młodzieżowych zespołów z CKŚ (DEJA VU, FERMATA, VOLARE) oraz prezentacje świętochłowickich szkół i przedszkoli.  

Plakat