Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Cykl spotkań z mieszkańcami

W piątek zakończył się cykl spotkań prezydenta miasta ze świętochłowiczanami. Przez cały tydzień Dawid Kostempski rozmawiał z mieszkańcami m.in. o planowanych inwestycjach, tegorocznych obchodach 70-lecia nadania praw miejskich i budżecie obywatelskim.

- Tego typu spotkania, najbliżej miejsc zamieszkania, są bardzo cenne. To okazja do przekazania mieszkańcom wielu istotnych informacji takich jak terminy i kwoty inwestycji, ale także plany na kolejne miesiące, a nawet lata – podsumował Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Prezydent codziennie odwiedzał inną dzielnicę. Wszędzie przekazywał informacje na temat realizowanych i planowanych inwestycji. Mówił m.in. o termomodernizacji Powiatowego Urzędu Pracy i modernizacji oświetlenia ulicznego przy ul. Wojska Polskiego oraz ul. Katowickiej – deptak. Podczas prezentacji wspomniał o zadaniach Centrum Usług Społecznościowych, które powstanie w byłym ratuszu przy ul. Łagiewnickiej. Miasto przeprowadzi też termomodernizację i przebudowę budynków Zespołu Szkół i Pracy Pozaszkolnej, wyremontuje kolejne drogi. Przed nami m.in.  gruntowana przebudowa ul. Chrobrego, wymiana torowiska i nawierzchni jezdni na ul. Łagiewnickiej, remont ul. Okrzei i Nowej. Komunikację znacznie poprawi Centrum Przesiadkowego „Mijanka”. Niebawem rozpoczną się też pierwsze prace związane z przebudową stadionu żużlowego z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą na Skałce.

Bartosz Karcz, wiceprezydent Świętochłowic przybliżał natomiast zasady tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Więcej na ten temat można przeczytać na stronach internetowych www.swietochlowice.pl oraz www.twoje.swietochlowice.pl.

Świętochłowiczanie zadawali pytania, poruszając ważne kwestie dotyczące ich najbliższego otoczenia.