Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w ZSO nr 2

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 otwarto Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To pierwsze wydarzenie w ramach „Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa”, który potrwa do 13 maja.
 
Uroczystego otwarcia dokonali: prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, nadkomisarz Włodzimierz Mogiła z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W inauguracji uczestniczyli również m.in. kom. Michał Sokołowski, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Świętochłowicach; Karina Pawłowska, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty oraz Ernest Sznajder, dyrektor ZSO nr 2 w Świętochłowicach.
 
W Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego znajduje się sala dydaktyczna oraz symulator jazdy na motocyklu. Wkrótce pojawi się jeszcze symulator przejścia dla pieszych. Dzieci i młodzież poznają tutaj zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Dowiedzą się też jak udzielać pierwszej pomocy.
 
Do soboty, 13 maja w Świętochłowicach potrwa „Miejski Tydzień Bezpieczeństwa”. Szczegółowy plan można zobaczyć na plakacie.
 
Przypomnijmy, że niedawno uczniowie klas mundurowych ZSO nr 2 w Świętochłowicach zostali wcieleni do "Młodzieżowej służby ruchu drogowego".