Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Budżet Obywatelski - zagłosuj na inwestycje

Od 16 listopada do 1 grudnia br. każdy pełnoletni mieszkaniec Świętochłowic może głosować na wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego inwestycje. Ankiety dostępne są na stronach internetowych  www.swietochlowice.pl oraz www.twoje.swietochlowice.pl , a także w Punkcie Obsługi Mieszkańców UM.

 Świętochłowiczanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2014 mają do rozdysponowania 250 tys. zł, po 50 tys. zł na każdą z dzielnic. Pierwszy etap wyboru inwestycji zakończył się 30 września 2013 r.. Przez cały miesiąc zainteresowani mieszkańcy wypełniali wnioski dostępne na stronie internetowej lub w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego. Pełnoletni i posiadający stały meldunek świętochłowiczanie zgłaszali na nich zadania do realizacji.  Każda propozycja musiała zostać poparta co najmniej dziesięcioma podpisami.

31 października 2013 r. powołany przez  prezydenta miasta Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego zakończył ich weryfikację. Dla trzech dzielnic: Centrum, Zgoda i Chropaczów wyłonione zostały zadania, które zyskały największe poparcie społeczne i mogą zostać zrealizowane (ze względu na koszt i sprawy formalno - prawne). Wybrane inwestycje zostały ujęte w ankietach opublikowanych na stronie internetowej miasta i dostępnych w Biurze Obsługi Mieszkańców. Każdy zainteresowany mieszkaniec wybierze  trzy spośród pięciu inwestycji, przyznając im 1, 2 lub 3 punkty, w wyniku czego powstanie ranking.  Głosowanie, które potrwa od 16 listopada do 1 grudnia br., wyłoni inwestycje, które w danej dzielnicy zostaną w przyszłym roku zrealizowane.
Wypełnione ankiety, w powyższym terminie,  należy przesyłać drogą pocztową lub składać w Biurze Obsługi Mieszkańców pod adresem: Urząd Miejski ul. Katowicka 54, 41-600 Świętochłowice  z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2014”

W dzielnicach: Lipiny i Piaśniki wszystkie wnioski złożone przez mieszkańców zostały odrzucone. W Piaśnikach niemożliwe jest wybudowanie parkingu przy ul. Powstańców Śląskich, bowiem dla jego wykonania potrzebne jest podjecie uchwały przez Wspólnotę Mieszkaniową. Miasto nie może również wykonać remontu placu zabaw przy ul. Krasickiego, gdyż znajduje się on na terenie będącym w użytkowaniu wieczystym Spółdzielni Mieszkaniowej.
Mieszkańcy Lipin złożyli trzy wnioski dotyczące zamontowania bankomatu, co nie leży w kompetencjach gminy. Urząd Miasta, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, nawiąże w tej sprawie kontakt z bankami. Niemożliwe jest również wybudowanie boiska sportowego przy ulicach Mickiewicza i Sawickiej, ponieważ wskazana pod budowę działka znajduje się w wieczystym użytkowaniu Spółdzielni Mieszkaniowej „Matylda”.


ANKIETY DO GŁOSOWANIA:

- CENTRUM

- CHROPACZÓW

- ZGODA