Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

6 medali świętochłowickich taekwondzistów

W  niespełna  dwa  tygodnie  taekwondziści  ze  Świętochłowic  wywalczyli  6  krążków   Mistrzostw  Polski  w  Taekwon-do  ITF.  W  dniach  12-14  maja  w  Ciechanowie  odbyły  się  Mistrzostwa  Polski  Juniorów  młodszych  na  których  Klaudia  Koryciak  zdobyła  wicemistrzostwo  Polski  w  układach  stopni  uczniowskich,  a  Weronika  Nieradzik  wywalczyła  brązowy  medal  w  walkach  w kategorii wagowej poniżej 42 kg.

Kolejnym  startem  podopiecznych  trenera  Krzysztofa  Książka  były  Mistrzostwa  Polski  Juniorów,  które  odbyły  się  1-2  czerwca  w  Nowej  Rudzie-Słupiec.  Dawid  Pancerz  został  wicemistrzem  Polski  w  konkurencji  walk  poniżej 56 kg,  Natalia  Dyla  została  wicemistrzynią  Polski  w  konkurencji  walk  poniżej 55 kg,  a  Kinga  Koryciak  zdobyła  dwa  brązowe  krążki  w  konkurencji  walk  poniżej 60 kg  jak  również  w  konkurencji  technik  specjalnych.

Jak  do  tej  pory  jest  to  największy  sukces  świętochłowickich  zawodników,  którzy  w  jednym  sezonie  zdobyli  tak  wiele  medali  Mistrzostw  Polski.  Warto  dodać,  że  zawodnicy  ze  Świętochłowic  wywalczyli  74 punkty  we  współzawodnictwie  sportowym  dzieci  i  młodzieży  pod  przewodnictwem  Ministerstwa  Sportu.

W  tym  roku  taekwondziści  we  wszystkich  grupach  wiekowych: kadet, młodzik, junior  młodszy,  junior  i  senior,  wywalczyli  aż  107  medali  Mistrzostw  Polski  i  Mistrzostw  Śląska.