Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Żłobek na Zgodzie

W dzielnicy Zgoda miasto planuje otwarcie żłobka dla 20 dzieci. Został złożony stosowny wniosek o dofinansowanie unijne tego projektu w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Zlikwidowaliśmy już w mieście kolejki do przedszkoli. We wrześniu miejsca w tych placówkach otrzymali wszyscy chętni. Teraz pora na żłobki. Najbardziej potrzebującą pod tym względem dzielnicą jest Zgoda i to dlatego właśnie tam planujemy stworzenie 20 nowych miejsc. Dzięki temu młode mamy będą mogły podjąć pracę, zadbać o swoją karierę zawodową – podkreśla Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

W ramach projektu, który będzie realizowany na Zgodzie pięć matek w trudnej sytuacji materialnej będzie mogło korzystać ze żłobka bezpłatnie. Całe przedsięwzięcie będzie kosztować 544 tys. zł. Planowane dofinansowanie z Unii to 479 tys. zł (88 proc.).

Przypominamy, że od września w Przedszkolu Miejskim nr 13 funkcjonuje oddział przedszkolny dla dzieci 2,5-letnich. Do placówki przyjęto 15 dzieci. Wspólnie  z trzylatkami tworzą 25-osobową grupę.

Maluchy objęte są podstawą programową wychowania przedszkolnego. Dzięki temu uczestniczą m.in. w zajęciach z kształcenia mowy, myślenia, muzyki i rysunku, uczą się też liczyć. Od 6 rano do godz. 17.,  na zmianę, opiekują się nimi dwie nauczycielki.

- Dzieci szybko zaaklimatyzowały się w nowym miejscu. Nie bez znaczenia jest też dobra współpraca z rodzicami – mówi dyrektor Przedszkola nr 13 Teresa Bednarek. 

Placówka ma doskonałą lokalizację i jest odpowiednio przygotowana. Wyposażona jest m.in. w niskie umywalki, małe ubikacje i leżaki. Warto przypomnieć, że kilka lat temu utworzono w niej jeden z klubów dziecięcych do lat 3.

Przeniesienie 2,5 latków do oddziału przedszkolnego zmniejszyło kolejkę oczekujących na żłobek.