Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Świętochłowiczanie z Wyróżnieniami JM Rektora UŚ

Trzech świętochłowiczan zostało laureatami Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Uroczystość odbyła się dzisiaj w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie. Gratulacje nagrodzonym osobom z naszego miasta złożył Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic.

Wśród wyróżnionych świętochłowiczan znalazł się Kamil Wieczorek, student II roku studiów magisterskich uzupełniających na kierunku filozofia. Pan Kamil jest założycielem i redaktorem naczelnym interdyscyplinarnego, recenzowanego czasopisma naukowego oraz wydawnictwa Amor Fati. Swoje teksty publikuje także w „Wiadomościach Parafialnych” kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach. Czynnie uczestniczy też w konferencjach naukowych.

Wyróżnienie dla doktorantów odebrał natomiast Krzysztof Broda, doktorant II roku geologii. Laureat jest współautorem artykułów publikowanych w uznanych, wysokopunktowanych czasopismach naukowych, kieruje także autorskimi projektami i prezentuje wyniki swoich badań podczas konferencji w kraju i zagranicą.

Ostatnim wyróżnionym ze Świętochłowic jest Szymon Kilka, student Uniwersytetu Śląskiego Dzieci. Uwielbia pływać i podróżować. Należy do grupy „Poszukiwacze”. Chętnie uczestniczy w warsztatach konstruktorskich, interesuje się motoryzacją i koleją, chętnie słucha opowieści o kosmosie i odwiedza filharmonię. Szymon uczęszcza także na treningi Taekwondo.

Konkurs Wyróżnień Rektora jest jedną z podstawowych form promowania aktywnego studiowania, twórczych postaw oraz działań na rzecz środowiska akademickiego i społecznego.

Celem Konkursu jest wyłonienie osób wykazujących się zaangażowaniem, wytrwałością i pomysłowością w działalności społecznej, kulturalnej, naukowej i popularnonaukowej, osób w szczególny sposób inicjujących i wspierających życie studenckie, a także posiadających osiągnięcia artystyczne bądź sportowe.